چاقی ،علل و بیماریها

جستجو در سایت

تلفن مشهد : 3606420 - 36051363          ♥‌ آیا من چاقم ؟‌ ♥         ♥‌ کانال تلگرام♥       ♥‌ ثبت نام رژیم آنلاین‌ ♥          ♥‌ ادامه رژیم لاغری‌   سروش   

چاقیارتباط مرگبار بين چاقي و

سرطان:

بر طبق مطالعه اي که ارتباط چاقي و سرطان را بيشتر از قبل نشان داده است چنين نتيجه گيري شده است که کاهش وزن و لاغر شدن مي تواند مانع از بروز يک ششم سرطانهاي منجر به مرگ  نفر در سال شود که با توجه به بالا بودن آمار سرطان در جهان تعداد بسیار زیادی را شامل می شود .

محققين بمدت ۱۶ سال ، 900 هزار  نفر را که در قبلا مبتلا به سرطان نبودند و از سلامت کامل برخوردار بوده اند  مورد بررسي قرار دادند و در انتها به اين نتيجه رسيدند که افزايش وزن و چاقی باعث ۱۴ درصد مرگهاي ناشي از سرطان در مردان و ۲۰ درصد در زنان مي باشد .

اگر چه قبلاً اين ارتباط مشخص شده بود اما در اين تحقيق که ۱۰ بار بزرگتر از تحقيقات وسيع قبلي بوده اين مسئله را کاملاً اثبات مي کند .

مطالعات قبلي ارتباط وزن اضافي و چاقی با سرطانهاي رحم ، سرطان پستان ، سرطان کولون ،‌سرطان رکتوم ، سرطان کليه ، سرطان مري سرطان کيسه صفرا را نشان داده بود .

اين مطالعه همچنين ارتباط چاقي را با سرطانهاي گردن رحم ، سرطان تخمدان ، مولتيپل ميلوما ، لنفوم غيرهوچکيني ، سرطان کبد ، سرطان لوزالمعده و در مردان معده و پروستات را نشان داد .

محققين ارتباطي بين چاقي و سرطانهاي مغز ، پوست و مثانه پيدا نکرده اند . به دو دليل عمده ارتباط بين چاقي و سرطان در زنان بيشتر از مردان است اول اينکه اکثر زنان چاق هستند و دوم اينکه سرطان پستان در اينجا نقش بسيار مهمي دارد زیرا اين سرطان يکي از شايعترين سرطانها مي باشد

. چربي زياد بدن به دلايل مختلفي در بروز سرطان و مرگ ناشي از سرطان تأثير مي گذارد .

اولاً باعث افزايش استروژن خون شده که ريسک سرطانهاي دستگاه توليد مثل زنان را افزايش مي دهد ،

دوماً خطر برگشت اسيد را زياد مي کند که باعث سرطان مري مي شود .

سوماً سطح انسولين را بالا مي برد و در نتيجه بدن هورموني را مي سازد که باعث تکثير سلولها مي شود .

چاقي همچنين باعث مشکل تر شدن تشخيص و درمان سرطان مي شود و ديدن يا لمس توده ها و برجستگي را مشکل تر مي کند .

همچنين افراد چاق بعلت خجالت از وضع ظاهري خود جهت ويزيت منظم کمتر به پزشک مراجعه مي کند . عمل جراحي و همچنين راديوتراپي براي افراد چاق مشکل تر مي باشد و همينطور تصميم گيري براي ميزان صحيح داروي شيمي درماني براي افراد چاق مشکل مي باشد .

زيرا گاهي بافت چربي مواد شيميايي را جذب مي کند و مدت ها طولانی در خود نگاه می دارد . تغيير نگرش ها و برخوردها در مورد مسئله چاقي همانند سيگار بايد تغيير يابد . محل کار ، مدرسه و مجامع عمومي بايد به شکلي تغيير يابد که صرف غذا و ورزش راحت تر شود .

غذاهای ضد پیری:

نقش ويتامين E در سرطان پروستات

بروكلي سبزی ضد سرطان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اشتراک برای
آپ دیت ودریافت آخرین خبرها

los

نمیتوانید حضوری  رژیم بگیرید

اینترنتی ثبت نام کنید ،همراه با فایلهای آموزش تغذیه و لاغری

ثبت نام دوره کامل

فکر میکنیدنمی توانید  لاغر شوید در دوره بسیار کم هزینه آزمایشی شرکت کنید، تابه شما ثابت شود همه میتوانند لاغر شوند

ثبت نام دوره آزمایشی