چاقی و کرونا

بیانیه فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی COVID-19 و چاقی

 فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی
با توجه به نرخ بسیار بالای چاقی در سراسر جهان ، انتظار داریم که درصد بالایی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند ، BMI بالای 25 نیز داشته باشند.
تا کنون ثابت شده است هنگامی که یک فرد چاق به کرونا مبتلا میشود عوارض شدیدتری نشان داده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد .
لوله گذاری در افراد چاق بسیار دشوارتر است.، عکسبرداری (دستگاه ها محدودیت وزنی دارند) . انتقال برای پرسنل و پرستاران ، تخت مناسب فرد ،در صورت نیاز به اعمال جراحی و رسیدگی به این افراد در ICU دشوارتر است .

بیانیه فدراسیون جهانی مبارزه با چاقی
COVID-19 و چاقی

این همه گیری جهانی همچنین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بحران اقتصادی جهانی است که به طور شدیدتری بر آسیب پذیرترین جمعیت جهان تأثیر می گذارد.
در بسیاری از کشورها همین بخش از جمعیت در معرض خطر بیشتری برای چاقی هستند که ممکن است در آینده بحران چاقی را بدتر کند.
علاوه بر این ، همه گیری کنونی ممکن است به افزایش نرخ چاقی کمک کند زیرا برنامه های کاهش وزن (که اغلب به صورت گروهی انجام می شوند) و مداخلاتی  مانند جراحی را در حال حاضر به شدت محدود کرده است  - و این وضعیت به احتمال زیاد طولانی مدت ادامه خواهد داشت.
در دوره های زمانی خاص برخی کشورها اقداماتی اعمال شده است (#در_خانه_ماندن چندین هفته ،  حتی برای افرادی که بیمار نیستند) بر روی تحرک تأثیر خواهد داشت و بی تحرکی اجباری ، حتی برای مدت زمان کوتاهی ، خطر بیماری متابولیک را افزایش می دهد.
سرانجام ، بحران موجود و نیاز به در خانه ماندن ، خود باعث شده است که بسیاری به غذاهای فرآوری شده با ماندگاری بیشتر (به جای محصولات تازه) و غذاهای کنسروی (با مقادیر بالاتر سدیم) اعتماد کنند و در این صورت ممکن است افزایش وزن شدیدتری داشته باشیم و این وضعیت برای مدت زمان طولانی تر ادامه می یابد .

رفرانس :

 https://www.worldobesity.org/news/statement-coronavirus-covid-19-obesity

. . برای مطالعه شما

EFNEP (برنامه وسيع آموزش غذا و...
EFNEP (برنامه وسيع آموزش غذا و... چرا تغذيه مناسب و مطمئن به عنوان يك موضوع مورد بحث در بهداشت عمومي مطرح است؟ چون جمعيت در معرض خطر تغذيه اي صد در صد بوده و آسيب پذيري نسبت به آن هرگز كم نمي شو...
چند تذکر مهم رژیم پرکالری – پر...
چند تذکر مهم رژیم پرکالری – پر... چند تذکر مهم رژیم غذایی پرکالری – پر پروتئین: 1.    میزان آلبومین سرم کمتر از ml100/gr3 می تواند نشانه سوء تغذیه شدید باشد که در آن صورت باید با یک رژیم پر پرو...
چند تذکر مهم برای دوران شیردهی
چند تذکر مهم برای دوران شیردهی چند تذکر مهم برای دوران شیردهی : 1.    مادران نوجوان می توانند به اندازه مادران بزرگسال در شیر دهی موفق باشند، ولی به دلیل رشد دوران نوجوانی و ه...
راه های اندازه گیری چاقی
راه های اندازه گیری چاقی در حیطه پزشکی، هر روز بر این نکته که چاقی یک بیماری مزمن بوده و از عوامل خطر بیماریهای مختلف می باشد، بیشتر تاکید می شود. به همین دلیل در رابطه با روشهای مختلف...