آزمایش های لازم برای کاهش وزن

آزمایش های لاغری

در لاغر شدن هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که تمام مدت از برنامه غذایی سالمی پیروی کنید، اما باز هم نتوانید به وزن دلخواهتان برسید یا ذره ای از وزنتان کم شود. آزمایش هایی وجود دارند که مشخص می کنند چه مسئله ای مانع از کاهش وزن موفقیت آمیز شده است.

این آزمایش ها دیدتان را وسیع تر می کنند چه مسئله ای مانع از کاهش موفقیت آمیز وزن شده است.

این آزمایش ها دیدتان را وسیع تر می کنند تا بدنتان را بهتر بشناسید و جهت رفع مشکلاتی که سر راهتان قرار دارند بکوشید.

آزمایش هایی برای آشکار نمودن کمبودهای مواد معدنی و ویتامین ها، آگاهی از هر گونه فلزات سنگین سمی مازاد در بدنتان، و بالاخره آزمایش هایی برای تعیین این امر که سیستم گوارشیتان تا چه حدخوب کار می کند.

 

این آزمایش ها کمک می کنند تا شما بدانید برای متوازن کردن بدنتان از چه مکمل هایی استفاده نمایید، چگونه در آینده جلوی چنین مشکلاتی را بگیرید و به سلامت بهینه دست یابید. آزمایش‌های لازم برای کاهش وزن نواع آزمایش‌های لازم برای مدیریت وزن سالم شامل موارد زیر است:

پنل متابولیک جامع (CMP-14) شمارش گلبول‌های قرمز و پلاکت‌ها (CBC) آزمایش چربی خون دهیدرواپی آندسترون سولفات (DHEA) تستوسترون توتال آزمایش خون پروژسترون

استرادیول

ارزیابی ریسک قلبی پروتئین واکنش سی آزمایش

هورمون محرک تیروئید (TSH)

تیروکسین آزاد موجود در سرم (T4)

تری یدوتیرونین آزاد موجود در سرم (T3)

هموسیستئین هورمون محرک تیروئید (TSH)

، تیروکسین آزاد موجود در سرم (T4)، تری یدوتیرونین آزاد موجود در سرم (T3) این سه آزمایش خون برای ارزیابی عملکرد تیروئید به کار می‌روند. تیروئید غده‌ای است که سیستم متابولیسم بدن را تنظیم می‌کند.

هنگامی که افراد با مشکلات وزنی همراه هستند، یکی از آزمایش‌هایی که پزشک برایشان تجویز می‌کند همین مورد است.

در پر کاری تیروئید، همان‌طور که از اسم آن مشخص است غده بیشتر از میزان لازم هورمون تیروئید تولید می‌کند که می‌تواند باعث کاهش وزن یا عدم توانایی بدن در افزایش وزن شود. از آن طرف کم کاری تیروئید در مقابل پر کاری قرار می‌گیرد و بدن به دلیل تولید ناکافی هورمون تیروئید افزایش وزن یا ناتوانی در کاهش وزن را تجربه می‌کند.

انجام تست متابولیک برای کاهش وزن دلایل مختلفی وجود دارد که افراد تصمیم می‌گیرند آزمایش‌های متابولیسم را انجام دهند. کاهش وزن یکی از آن‌ها است. آزمایش متابولیک می‌تواند اطلاعات اساسی را برای افرادی که می‌خواهند لاغر شوند فراهم کند. با توجه به میزان متابولیسم در حال استراحت و تخمین فعالیت روزانه، مربی شما می‌تواند تعداد کل کالری را که هر روز بدون انجام ورزش می‌سوزانید ارزیابی کند. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه بدن شما در حین ورزش انرژی می‌سوزاند. این اعداد می‌تواند کمک کند تا میزان مصرف مواد غذایی خود را در طول روز کنترل کرده و همچنین بهتر ورزش متناسب با بدن خود را انتخاب کنید.

به‌عنوان مثال، اگر یاد بگیرید که برای از بین بردن کالری موجود در غذای مورد علاقه خود سه ساعت فعالیت کم تحرک لازم دارید، ممکن است در مورد خوردن آن غذا کمی بیشتر فکر کنید. همچنین اگر یاد بگیرید که روی تردمیل یک ساعت طول می‌کشد تا نوشیدنی شیرین مورد علاقه خود را بسوزانید، ممکن است به جای آن نوشیدنی آب بخورید.

همچنین با تست متابولیک می‌توان به محدوده ضربان قلب که برای شما در آن چربی‌سوزی اتفاق می‌افتد پی برد.

در نهایت، شما یاد می‌گیرید برای بهبود توانایی بدن در سوزاندن چربی چگونه به‌طور موثرتر ورزش کنید. برای این که بخواهید روند کاهش وزن خود را به درستی پیگیری کنید انجام تست‌هایی که با شرایط بدنی شما سازگاری دارند قطعا مفید خواهد بود.

با استفاده از این تست‌ها در مسیر درستی برای کاهش وزن اصولی و بدون بازگشت قرار میگیرید.

. . برای مطالعه شما

نقش تغذیه و رژیم درمانی در درم...
نقش تغذیه و رژیم درمانی در درم... تغذیه و اوتیسم لیست غذاهای ممنوعه در اوتیسم غذاهای مفید برای درمان اوتیسم ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز در اوتیسم با توجه به آمار روز افزون این بیماری که ...
رژیم غذایی سندرم ورنیک – کورسا...
رژیم غذایی سندرم ورنیک – کورسا... رژیم غذایی سندرم ورنیک – کورساکوف تعریف کلی سندرم ورنیک – کورساکوف هدفها سندرم ورنیک – کورساکوف کفایت تغذیه ای سندرم ورنیک – کورساکوف ارزیابی تغذیه ای سندرم ور...
سلولیت   چیست؟
سلولیت چیست؟  سلولیت چیست؟ تجمع بافت چربی در ناحیه ای از بدن را چاقی موضعی و یا به عبارت دیگر سلولیت(Sellulite) می نامند. سلولیت اصطلاحی است که برای مشخص کردن توده های...
زخم گوارشی (زخم معده و...)
زخم گوارشی (زخم معده و...) چه چیزهایی لازم است در مورد زخم گوارشی بدانم؟ ● زخم گوارشی چیست؟ زخم گوارشی زخمی در آستر مخاط معده یا اثنی عشر است. اثنی عشر قسمت ابتدایی روده کوچک است. ا...